Skip to main content

Brokatowe bombki

Potrzebne:

  • brokat KIDEA                                                                                                          
  • klej KIDEA
  • pędzelki KIDEA
  • bombki
  • papierowa taśma klejąca

W okresie świątecznym wszystko się świeci i błyszczy. A my możemy stworzyć mieniące się brokatowe bombki! Poproście Mamę albo Tatę o kilka bombek, które możecie przyozdobić. Następnie przygotujcie sobie jakąś małą miseczkę, do której będziecie mogli wsypać brokat. Wszystko jest? Gotowi? Zaczynamy!

Wykonanie:

Bombki obklejamy taśmą (UWAGA: najlepsza jest taśma papierowa, ponieważ nie przykleja się tak mocno i nie zniszczy lakieru przy odrywaniu) tak, aby zostawić odkryte miejsca, które obsypiemy za chwilę brokatem. Tak powstanie nasz wzór – mogą to być paski pionowe, poziome, albo… co Wam fantazja podpowie! My swoją bombkę chcieliśmy obsypać brokatem tylko do połowy, więc przykleiliśmy taśmę na górnej połowie bombki, pomalowaliśmy dół klejem i wsadziliśmy bombkę do miseczki z brokatem. To najprostszy i najlepszy sposób na utrzymanie porządku na biurku bo reszta brokatu zostaje w misce  i nie rozsypuje się wkoło!

Po kilku minutach kiedy klej i brokat wyschły, odkleiliśmy  taśmę, żeby zobaczyć efekt. W tej bombce jeszcze nam czegoś brakowało, więc dopisaliśmy dedykację klejem i też posypaliśmy ją brokatem. I jak podobają się Wam Wasze bombki?

Wszystkiego mieniącego i błyszczącego na Święta!

Copyright © 2021 Kidea Wykonanie: Studio Kreatywne Morihei Seven
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności